styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy, świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartość - patrz tekst na głównej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Crème de la crème turystyczny na koniec wakacji - czyli Toskania

2014-08-31 16:42

- poradnik turystyczny

Niestety koniec wakacji jest nieuchronny. Niejako na deser prezentujemy w ramach naszego poradnika turystycznego propozycję spędzenia urlopu w Toskanii.

Obok krzywa wieża w Pizie


Perła Toskanii - Florencja

 

Pobyt we Florencji, Sienie, Pizie czy San Gimignano to swego rodzaju crème de la crème turystyczny. Gdy ktoś zwiedzi Toskanię, chyba już nic nie jest w stanie zrobić na nim wrażenia.

Niesamowity kompleks budowli z krzywą wieżą w Pizie zapiera dech, Siena urzeka swym nietypowym rynkiem, zaś Florencja nie tylko zabudową, ale także zgromadzonymi w galerii Uffizi dziełami sztuki.

Małe, leżące między Florencją i Sieną, miasteczko San Gimignano z mnóstwem wież kościelnych uchodzi za najpiękniejsze miejsce w całej Italii. Innym atutem Toskanii są oczywiście najlepsze na świecie wina, zwłaszcza Chianti.

Przy okazji zwiedzić można także leżącą już poza Toskanią Wenecję.

 

Ktoś może pomyśleć, że podróż i pobyt w Toskanii są astronomicznie drogie. W październikowym numerze PRAWDĘ MÓWIĄC napiszemy nie tylko więcej o Toskanii, ale także podamy kilka cennych rad, jak spędzić tam wakacje nie tylko niedrogo, ale i nietypowo, bo w wynajętej wiejskiej willi, otoczonej gajami oliwnymi i wspaniałymi winnicami.

 


Prawdopodobnie najpiękniejsze miasteczko włoskie - San Gimignano

 

 

Poniżej, w galerii więcej zdjęć oraz film z Toskanii.

 


Filmy
Wróć

Dodaj komentarz

* - pole wymagane