styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy, świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartość - patrz tekst na głównej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Czy bobry zatopią Mędrzechów i o szansach wójta na reelekcję

2014-09-22 16:37

- sesja Rady Gminy Mędrzechów

Dzisiaj, 22 września odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Mędrzechów. W przerwie wójt Krzysztof Korzec odpowiedział na nasze pytania, dotyczące jego udziału w wyborach listopadowych oraz szans na reelekcję.

Radni pozytywnie ocenili przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego, choć zauważyli, iż w niektórych obiektach oświatowych konieczne są dalsze remonty.

Samorządowcy z Mędrzechowa zgodzili się na dofinansowanie zakupu samochodu dla Środowiskowego Domu Samoopomocy w Oleśnicy, gdzie przebywają osoby niepełnosprawne z terenu całego Powiśla Dąbrowskiego. Patrz wcześnieszy artykuł i film na ten temat.

Wójt Korzec jest przekonany, iż bez kampanii jest w stanie wygrać wybory, gdyż przemawiają za nim jego sukcesy w ciągu całej 4-letniej kadencji.

Jedna z radnych wyraziła obawę, czy ośrodek zdrowia w Mędrzechowie nie będzie miał problemów z dalszym funkcjonowaniem, jeśli nie zostanie odpowiednio zmodernizowany.

Nowa droga do Dąbrowy Tarnowskiej (niestety bez odcinka na terenie Dąbrówek Breńskich) nie ma białych linii po bokach i na środku, co utrudnia poruszanie się po niej. Radni mają nadzieję, że wkrótce pojawią się takie oznaczenia na tej drodze.

Zwrócono także uwagę na absurdalne przepisy, obowiązujące w Polsce, które chronią bobry, dokonujące znacznych szkód w terenie, co może nawet doprowadzić do podtopień. Wójt sąsiedniego Bolesławia wyznaczył podobno nagrodę za głowę każdego bobra, lecz chyba nikt jej nie otrzyma ze względu na w/w ochronę tych zwierząt.

Nie ma raczej szans na stworzenie klasy sportowej ani muzycznej ze względu na niż demograficzny - informowała radnych dyrektorka szkoły.

Przewodniczący Rady Gminy Mędrzechów odczytał apel małopolskich samorządowców w sprawie pomocy dla Kurdystanu, objętego działaniami wojennymi. Małopolska współpracuje od lat z Kurdystanem.

Poniżej prezentujemy więcej zdjęć oraz relację filmową z sesji. W pażdziernikowym numerze "Prawdę mówiąc" napiszemy więcej o Mędrzechowie w artykule pt. "Czarna owca z Mędrzechowa".

 

 

Filmy
Wróć

Komentował ada24-09-201411:12

ciekawo kto to ta czarna owca w mędrzechowie?:)

Komentował kasia04-10-201408:02

czy nie ma kogoś sympatyczniejszego na pulpit tylko nieudolna pani dyrektor?

Komentował zyzia26-10-201419:23

Redakcjo, sprawdzcie skład Komisji Gminnej w Mędrzechowie, pewnie do ciekawych wniosków dojdziecie, zwłaszcza w osobach córki jednego kandytata i syna drugiego.Ciekawe????

Komentował czlowiekzmchowa07-11-201419:39

Czarna owca jest kazdy co krytykuje wladze w medrzechowie. a dyrektor jak dyrektor reprezentacyjna robota wiecej roboty robi wice pan warjas

Komentował krzysiek08-11-201409:00

z tego co wyczytałem w i internecie to też trzeciego radnego i wnuczka i synowa są w komisji.rodzinny interes:)

Dodaj komentarz

* - pole wymagane