styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy, świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartość - patrz tekst na głównej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Czy Gręboszowi grozi zapaść?

2014-09-26 08:55

- bez opozycji w Radzie Gminy i bez kontrkandydatów dla obecnego wójta?

23 września odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Gręboszów. Okazuje się, iż w przyszłej Radzie może nie być w ogóle opozycji, a obecna wójt może liczyć na to, że będzie jedynym kandydatem w listopadowych wyborach?

Obecna fatalna sytuacja gminy Gręboszów, o której pisalismy juz wielokrotnie, jest wynikiem nieudolnych rządów obecnej wójt Krystyny Świętek. Od czasu do czasu próbowało ją przywoływać do porządku kilku radnych opozycyjnych. Teraz zapowiadają oni, że nie będą ponownie ubiegać się o mandat radnego.

Tak więc po 16 listopada może okazać się, że wójt będzie robiła, co będzie tylko chciała, pogrążając gminę w kryzysie. Tym bardziej jest to prawdopodobne, iz - jak na razie - nie zanosi się na to, że w listopadowych wyborach obecna wójt będzie miała jakąś konkurencję.

W jakim stylu rządzi Gręboszowem Krzystyna Świętek widać na zaprezentowanym niżej filmie.

Na sesji radni mówili m.in. o utrudnionym dojeździe do pól, o chodniku do szkoły, mieszkaniach socjalnych, niskich wynagrodzeniach kierowców-strażaków, zbiorczej oczyszczalni. Jeden z radnych zauważył, iż gmina być może popełnia błąd, pomagając finansowo powiatowi, gdy ten pokazuje jej gest Kozakiewicza.

Radni pytali także, czy i kiedy będzie system monitorowania stanu wody, który pozwoliłby skutecznie przygotowywać się do sytuacji powodziowych.

Zobaczymy jak faktycznie będą przebiegać w gminie Gręboszów wybory samorządowe 16 listopada.

O sytuacji w Gręboszowie napiszemy więcej w październikowym numerze Prawdę mówiąc.

FilmyWróć

Komentował ABC dobrego wychowania27-09-201412:04

Ale mamy wójtów, dziennikarz zadaje pytanie a paniusia zamiata 4 literami i idzie dalej.

Komentował polandia04-10-201410:02

kryzys, brak kasy w gminie a podatki umarza się najbogatszym ze względu na ważny interes podatnika sic...( powyżej 500 zł a ile jest tych co poniżej tek kwoty mają umorzona to nie wiadomo).. Biedny nie pójdzie i nie upomni się o swoje a bogaty wazelina i sprawa załatwiona. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na stronę urzędu gminy oficjalną BIP ( nie stronę internetowa gminy) i i wpisać w wyszukiwarce ulgi umorzenia w 2012 i 2013 roku miłej lektury, może to pomoże się obudzić mieszkańcom z marazmu.

Komentował flaming07-10-201419:45

Panie redaktorze Ciesielczyk proszę sprawdzic pokrewienstwo wojtowej z radnymi. Kilku z nich to bliska rodzina z wojtową między innymi ten który na tym filmiku miał najwięcej do powiedzenia a nazwywa się Wcisło.

Komentował Basia06-11-201416:41

Fleming nie masz racji w radzie wójt nie ma żadnej rodziny piszesz brednie a ten w sweterku to może zechciał być ale nie jest

Komentował Marian16-12-201416:06

Pan Jerzy Wcisło , z tego co wiem nie jest krewnym JAŚNIE NAM PANUJĄCEJ PANI WÓJT, ale powinowatym, gdyż żonaty jest ze Świętkówną podobnie jak Pan Wiesław Wytrwał Przewodniczący poprzedniej kadencji.
Faktem jest natomiast, że nepotyzm w naszej gminie osiągnął szczyty jeśli nie himalajów to na pewno naszych rodzimych Tatr.
Jeszcze jedna lub dwie kadencje a gminę Gręboszów trafi szlak i całe towarzystwo wzajemnej adoracji pójdzie na zieloną trawką, lub jak mówią inni śmietnik historii.

Komentował do Komentował Marian24-12-201407:51

Nepotyzm (łac. nepos – wnuk, potomek) – faworyzowanie członków rodziny przy obsadzaniu stanowisk i przydzielaniu godności. (źródło WIKIPEDIA)

Prosze o przykłady Marian, w przeciwnym razie zdobęde twoje IP, od administratora portalu lub poprzez prokuraturę i poddam sprawę na drogę postępowania sądowego.
To dotyczy powyższego oraz innych obraźliwych i niemających nic wspólnego z prawdą komentarzy.
Przypominam, że radnych nie powołuje ani nie zatrudnia wójt, ale sa wybierani przez wyborców. Radnym może być syn, córka, ojciec, matka czy nawet żona wójta. Nie ma to nic wspólnego z nepotyzmen.
Wesołych Pogodnych i Radosnych Świąt Marianie. Wiem, że trudno jest sie pogodzić z porażką, ale jak sie w życiu nic nie osiąga - to nie ma też co oczekiwać poparcia od społeczeństwa. Najlepiej jest wtedy przywoływac nepotyzmy, obrażać, podważać zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy publicznych itp...
Czekam na wyraz twojej odwagi i podanie IP oraz dat wraz z godzinami innych twoich komentarzy.

Dodaj komentarz

* - pole wymagane