styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy, świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartość - patrz tekst na głównej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Czy na Powiślu powstanie powiatowy instytut majtkologii?

2014-12-04 19:22

- Kopia wicestarostą, Ożóg członkiem

Dzisiaj, 4 grudnia odbyła się druga sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego, na której okazało się, że znacznie wzrosły notowania giełdowe "spółki z ograniczoną odpowiedzialnością" pod nazwą Marek Kopia.

Jeszcze kilka dni temu Kopia - w zamian za poparcie PSL i Kwiatkowskiego na starostę - został - w nagrodę członkiem Zarządu Powiatu Dąbrowskiego. Dzisiaj okazało się, że koalicyjna cena Kopii znacznie wzrosła i starosta Kwiatkowski zaproponował, by były działacz stowarzyszenia "Niezależni" został wicestarostą!.

Kopia najpierw musiał zrezygnować z członkostwa w Zarządzie Powiatu, a następnie stosunkiem głosów 10:5 został przez radnych powołany na stanowisko wicestarosty, co wróży większe problemy dla Powiśla niż po pierwszej sesji.

Jeszcze większym "hitem" tej sesji było powołanie Łukasza Ożoga na członka Zarządu Powiatu. Przypomnijmy, radny Ożóg (na zdjęciu) zasłynął swego czasu tym, iż wykazał wyjątkowe zainteresowanie majtkami, które pokazywał na sesji starosta Kwiatkowski - patrz nasz artykuł na ten temat tutaj:

http://powisle.prawdemowiac.pl/newsreader/items/starosta-kwiatkowski-pokazuje-radnym-majtki-na-sesji-rady-powiatu.html

Spytaliśmy radnego Ożoga, czy - jako członek Zarządu Powiatu - będzie w dalszym ciągu interesował się majtkami, zaś radnego Kopię, czy jego cena wzrosła z powodu poparcia Tadeusza Kwiatkowskiego na starostę - patrz film niżej.

Pewną smutną ciekawostką jest to, iż nie udało się namówić 4 radnych do wstąpienia do Komisji Rewizyjnej. Znalazło się tylko dwóch z koalicji rządzącej. Nikt z opozycji nie chce kontrolować władzy, więc władza będzie się kontrolować sama....


 

Filmy
Wróć

Komentował Krzych04-12-201421:01

DLA MISIASZKA POWINNI UTWORZYĆ STANOWISKO II WICESTAROSTY, BO BIEDACZEK NIEDOCENIONY, A UMYSŁ ŚWIATŁY I POTRAFI KOMBINOWAĆ.

Komentował e-Kurde05-12-201406:08

Mieszkańcy wybierają radnych jako swoich reprezentantów, a oni reprezentują ale wyłącznie swoje interesy. Chora ta demokracja.

Komentował aaa07-12-201412:02

Zielone gumiaki obsad zily juz wszytskie stolki i nie ma juz kogo do rewizyjnej:) Opozycja to olewa bo wie ze jak w ciagu 3 miesiacy ni bedzie rewizyjnej to beda nowe wybory do powiatu

Dodaj komentarz

* - pole wymagane