styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy, świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartość - patrz tekst na głównej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Czy w gminie Bolesław jest jeszcze demokracja?

2014-04-29 14:56

- na marginesie sesji Rady Gminy

24 stycznia 2014 miała miejsce kolejna sesja Rady Gminy Bolesław. Okazało się, że rada straciła kolejnego radnego, a ten który ma wziąć udział w wyborach uzupełniających, będzie jedynym kandydatem…

 

Swego czasu, po likwidacji szkoły w Samocicach, trójka radnych zrezygnowała ze swych mandatów na znak protestu przeciwko tej decyzji samorządu w Bolesławiu. Mimo, że podejmowano dwukrotnie próby wyboru nowych radnych z Samocic, nikt nie chciał się zgłosić jako kandydat.

 

Teraz do Anglii (z dwoma synami) wyjechał radny Mirosław Wójcik. Jak widać, nawet przedstawiciele władz lokalnych nie widzą na Powiślu przyszłości ani dla siebie, ani dla swych dzieci.

 

Do „wyborów” uzupełniających zgłosił się tylko jeden kandydat – sołtys Pawłowa Władysław Lupa. Jest więc już pewne, iż to on musi zostać nowym radnym. Tak wygląda demokracja w gminie Bolesław… Niewiele tu się zmieniło w ciągu ostatnich 25 lat…

 

Na sesji okazało się także, iż ze względów finansowych trzeba zlikwidować – powołaną dopiero co do życia – tzw. aglomerację gminy Bolesław. Dobrze, że nie zlikwidowano samej gminy!

 

Aglomeracja to pojęcie kuriozalne, które zaczęło kiedyś w Polsce funkcjonować, gdy gminy starały się o dofinansowanie na budowę kanalizacji. Jak to jednak w Polsce często bywa, teraz trzeba się wycofać z tego typu dziwacznych pomysłów. Polska to dziwny kraj…

 

Chyba najwyższy czas, by doszło tu do gruntownej zmiany systemu wyboru ludzi, którzy tworzą w Polsce prawo, gdyż dotychczasowy sprawia, że ustawodawcami stają się ludzie nieodpowiedzialni, którzy przyczyniają się do chaosu prawnego.

 

Na naszym portalu prezentujemy relację filmową z sesji i wywiad z wójtem Bolesławia, Kazimierzem Olearczykiem.

Filmy


Wróć

Komentował tomek03-05-201419:22

Tak wygląda demokracja w gminie Bolesław… Do „wyborów” uzupełniających zgłosił się tylko jeden kandydat.... Dlaczego piszecie takie bzdury? Dlaczego wporwadzacie w blad czytelnikow? Przecierz wiemy dlaczego tak sie stalo ... I co, trzeba urzadzic nowe wybory tylko dla jednego kandydata? A kto za to zaplaci? Jezeli ordynacja wyborcza pozwala na takie kroki to nie ma nic zlego w tym rozwiazaniu. Prafrazujac pewna postac z polskiej historii to " niektorzy dziennikarze powinni kury szczac wyprowadzac a nie dziennikarstwo uprawiac".
Dobrego dnia .....

Komentował czytelnik z usa04-05-201407:32

Gmina Bolesław, ,to nawet w polskich realiach rzadki przypadek, ,

Komentował ghu04-05-201416:54

Tomek, ,w pewnym sensie przyznaję ci rację, ,gmina chwyta się wszelakich oszczędności, ,(likwidacja oświaty itp) Dlaczego ? Proste, ,na wszystko nie starczy, a na sobie nasza władza, ,(wójt i familia ) oszczędzać nie zamierza, , Ale cóż,, ważne, że budynek wielofunkcyjny stać będzie .

Dodaj komentarz

* - pole wymagane