styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy, świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartość - patrz tekst na głównej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Dyrektor Giera wygrywa w sądzie po raz drugi ze starostą Kwiatkowskim & Co.!

2014-03-13 12:05

23 stycznia 2014 Sąd Okręgowy w Tarnowie oddalił apelację tych, którzy w ub. roku odwołali Jana Gierę z funkcji dyrektora szkoły szczucińskiej. Powiat będzie musiał zapłacić odwołanemu niezgodnie z prawem dyrektorowi odszkodowanie i pokryć wszystkie koszty sądowe!

Przypomnijmy, że w ub. roku dzięki ogromnemu wkładowi pracy ówczesnego dyrektora powiatowego  ZSP w Szczucinie, Jana Giery ten właśnie zespół szkól został przekształcony w Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych. Zarówno wcześniejszy, korzystny dla Giery wyrok Sądu Rejonowego, jak i podtrzymujący go wyrok Sądu Okręgowego upoważniają chyba do twierdzenia, że fakt przekształcenia zespołu szkół w centrum wykorzystał Zarząd Powiatu (na którego czele stoi starosta Tadeusz Kwiatkowski z PSL), by pozbyć się Jana Giery z funkcji dyrektora. Do wyjaśnienia pozostaje rola doradcy Kwiatkowskiego - Krzysztofa Michalaka w całej tej sprawie?

Już sąd pierwszej instancji zauważył, że Zarząd Powiatu wprowadził w błąd Jana Gierę, który mógł sądzić, że jako autor pomysłu przekształcenia szkoły będzie nadal sprawował funkcję dyrektora powstałego Centrum. Sąd drugiej instancji oddalił apelację władz powiatu, uznając, że nie był to jakiś szczególnie uzasadniony przypadek, który mógłby usprawiedliwić odwołanie dyrektora w trybie natychmiastowym w trakcie roku szkolnego, bez wypowiedzenia. Odwołanie Giery z funkcji dyrektora było zdaniem sądu niezgodne z prawem. Teraz władze powiatu (a tak naprawdę my, podatnicy) będą musiały zapłacić niesłusznie zwolnionemu dyrektorowi ponad 14 tysięcy złotych odszkodowania, pokryć koszty sądowe (ponad 1800 zł) oraz inne (ponad 1600 zł).

Co więcej, sąd stwierdził, że władze powiatu nadużyły swych uprawnień i że jest to szczególnie naganne, gdyż samorząd powinien być wzorem praworządności dla innych! Ciekawe, jak się teraz czuje starosta Tadeusz Kwiatkowski oraz jego zastępca Robert Pantera, odpowiedzialny za szkolnictwo powiatowe? Na naszym portalu można obejrzeć relację filmową ze sprawy sądowej.

(na zdjęciu Jan Giera)

Filmy
Wróć

Komentował m15-03-201414:51

prosze, moze nauczycielka ,,wloskiego,, w szczucinie da sobie spokoj juz z zyciem publicznym, pokazala na co ja stac,

Dodaj komentarz

* - pole wymagane