styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy, świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartość - patrz tekst na głównej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Urzędzie Gminy w Radgoszczy!

2013-12-23 12:04

- Sesja Rady Gminy i pytanie: czy remont remizy w Małcu prowadzony jest zgodnie z prawem?

Przed Świętami Bożego Narodzenia wójt gminy Radgoszcz Marek Lupa zafundował radnym dwie nadzwyczajne sesje, a trzecia jest w przygotowaniu. Zarówno tryb jak i karygodne warunki lokalowe, w jakich odbywały się te sesje, (małe pomieszczenie uniemożliwiało udział większej liczby osób, a sami radni siedzieli obok siebie niczym sardynki w puszce) wywołały protesty opozycji.

Remont remizy w Małcu nie został zakończony.


Ogólny chaos w gminie Radgoszcz pogłębiają jeszcze dwie inne sprawy – wizyta oficerów Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Urzędzie Gminy Radgoszcz oraz pytania o zgodność remontu remizy OSP w Małcu z prawem.

Żaden urzędnik, włącznie z sekretarzem Kopią i wójtem Lupą nie był w stanie nam powiedzieć, czy gmina zgłosiła w małopolskim Urzędzie Marszałkowskim zakończenie remontu, który był przez ten urząd dofinansowywany.

Jeśli tak było faktycznie, a potwierdziła to pracownica Urzędu Marszałkowskiego w rozmowie z naszą redakcją, to władze Radgoszczy mogą mieć teraz problemy, gdyż tak naprawdę remont nie jest zakończony, co widać na naszym filmie poniżej oraz co potwierdza szef OSP w Małcu.

Zakończenie remontu władze gminy mogły zgłosić w Urzędzie Marszałkowskim dopiero po faktycznym zakończeniu prac, sfinansowanych przez województwo. Teraz zanosi się na kontrolę w Urzędzie Gminy Radgoszcz, którą przeprowadzić może Urząd Marszałkowski.

Więcej o tych sprawach piszemy w najnowszym, styczniowym numerze „Prawdę mówiąc”, który będzie w sprzedaży już w poniedziałek lub wtorek (30 lub 31 grudnia). Niżej prezentujemy (w galerii) więcej zdjęć (z sesji oraz z remontu remizy w Małcu), a także film.  

Filmy
Wróć

Komentował tt15-01-201420:57

Szlak mnie trafia na takie wieści, Wójt Marek Lupa częściowo sfinansował zakup radiowozu dąbrowskiej policji a dokładnie wysokości 37 tyś zł.
http://dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/przekazanie-nowego-radiowozu-dla-dabrowskiej-policji
Gmina na skraju bankructwa a tu się rozdaje pieniądze na lewo i prawo. Nie wiem czy mam się cieszyć czy płakać!!!
Kolejne zadłużenie Gminy to słynne już obligacje, łatwo przyszła kasa to łatwo się ją rozdaje. Zakupiony nowy ciągnik do GZGK na pewno za obligacje, teraz radiowóz i ciekawe co jeszcze będzie.
Z drugiej strony patrząc, to porostu Lupa razem ze swoimi pupilkami ratują tyłki. CBA papiery przegląda, Kopia wątpi w uczciwość swojego urzędu, Przewodniczący i Wójt jakimś cudem znajdują się na opłatku, który organizował sąd biskupi dla sędziów okręgu tarnowskiego (nie wspomnę o autorytecie sędziów, który został zrujnowany słynnymi twarzami z ław oskarżonych) a teraz jeszcze bawią się w sponsoring. DUPĘ TRZEBA RATOWAĆ

Komentował Jola16-01-201416:16

Pani Szumny z departamentu srodowiska w grudniu przyjela wiadomosc jak widac na portalu internetowym o naduzyciach w realizacji inwestycji remontu remizy w OSP malec gm. Radgoszcz..Przjecie wiadomosci o przestepstwie wiaze sie z obowiaskiem kontroli i zgloszeniu jej prokuraturze. Ciekawe czy to urzad uczynil.Stan caly nagrany jest na elektronicznych nosnikach i tego nikt nie zniszczy.

Komentował niezadowolany18-01-201423:35

Dzisiaj (18.01.14) miało odbyć się Walne zebranie członków OSP Małec Dlaczego się nie odbyło? - porostu nie ma gdzie się spotkać Tak nam Lupa wyremontował - dziękujemy

Komentował mrowka19-01-201412:07

Jaki ,ty bandyta?. Moze zlodziej kur i rowerow z przykoscielnego parkingu. A do tego wielki
sympatyk,tych co przerzneli,przemineli z wiatrem. To se ne vrati towarzyszu. Tak,jak cie-
szylem sie ,z odejscia czerwonej zarazy,tak radowal sie bede,z przegranej zielonej !!!
Az doczekac sie nie moge,kiedy to nastapi. Wierze jednak,ze czerwony Kazio i jego kolesie
na wysypisku historii juz pozostana. Poszczekaja,pogryza jeszcze troche,ale niebawem
straca ostatnie zabki,a proteza,to juz nie to samo. Klasyczny przyklad-co wladza robi
z czlowiekiem. Zwlaszcza z ,,malym czlowiekiem". To samo czeka obecnych.
Sami na to zasluzyli.Dlatego , Boze zachowaj mnie od wladzy!!!

Komentował zajac20-01-201410:51

Ty cerwono zielono mrowko jestes juz smrodem tej gminy i doczekasie taczek z gnojem na ktorch wyjediesz bo niw wiesz ze historia kolem sie toczy.OPbojetnie kto bedzie rzadzil i tak pojedziesz wraz indeksami WUMiL...ha...ha..ha......

Komentował mrowka21-01-201411:50

Hej,czerwony zajaczku. Co ,pali pod lapkami? Zafajdany zyciorys, wyswiechtana legity-
macja,odznaczenia z Orlem bez Korony. To byly dla ciebie dobre czasy. Nie trzeba bylo
miec uniwersyteckiego dyplomu,wystarczyl ten z WUML-u ! Niestety WUML pisac nie
nauczyl. A to tylko guziki naciskac! O zrozumialej tresci nie chce wspominac, gdyz to juz
chyba ,nieosiagalne. I w sto koni...nie dogonisz!!! Wczesniej,czy pozniej sloma z butow
zacznie wychodzic. Nie wiedzialem,ze tak szybko.
To se ne vrati-towarzysze!!! Dzieki,nie partii,a Bogu!!!

Komentował Powazny22-01-201411:36

Co ty mrowko ciekawego odkrywasz przeciesz gmina radgoszcz to w wiekszosci WUM loska w ukladach partyjnych przodujaca a czy stary LUpa glowny idolog a Labuz to konserwator ideologo wojewodzkiej......................Czy chcesz czy nie chcesz gmina finansowo rozliczona byc musi a mrowki przed burza sie kryja.

Komentował strazak24-01-201410:49

........... radgowski juz calkiem stracil glowe.Jak widacna stronach gazety kurier dabrowski to pni pokazuja kibekwyremontowany w ostatnim tygodniu w Malcu przes ekipe Kowala.tymi zdjeciami juz calkiem pokazali ze remont Malca zaczeli w tym roku.Mysle ze CBA caly czas sledzi dzialania wladz radgoskich w tym zakresie.Ten co przeslal te zdjecia do kuriera uwiarygodnil juz calkiem CBA ze dopiero w styczniu zaczeli tam cos robicApeluje do wladz radgoskich by sami poddali sie karze .................Przeciesz przed zdjeciami z tej inwestycji co posiadaja mieszkancy gminy dziesiatki swiatkow z opozycji kiedy remont prowadzono sie nie obronicie a tyklo przyspozycie sobie klopotow w zacierani sladow matactwa.

Komentował mrowka24-01-201413:45

Hej,malopowazny,czy jeszcze jakis inny! Ja ,nic ciekawego ,nie odkrywam.Dosyc dobrze
znam,miejscowe zyciorysy. Stary,s.p Lupa,mnie nie obchodzi. Wiecej interesuje mnie,
obecny. Na nieszczescie,marnej klasy polityk ,a wiecej PSL-owski ,,aparatczik". Nie
dorowna jednak,czerwonemu Kaziowi. Tamten to byl mistrz intrygi,szczucia,falszu.
Przeszedl wszelkie szczeble partyjnej ideologii. Mozna powiedziec,od Marksa,Engelsa,
Lenina do...Jana Pawla II!. To trzeba miec,moze nie glowe,a twardy...leb.
Ale trzeba tez przyznac,ze sporo zrobil. Tylko,jak sie chce byc wojtem,to chyba musi sie
tez cos robic. I to,za niezle pieniadze. Obecnie jednak zapomnial,ze moze tylko kasac,
ale uzebienie coraz slabsze. Miota sie w swej bezsilnosci,sline toczy i ...tyle.
Nakoniec. Mrowki przed burza wychodza,a nie kryja!!! Nie ucz sie od Kazia. Lepsze wez
korepetycje i zmien szkole!

Komentował MM26-01-201420:55

Może kogoś zainteresuje jak pan Wójt wysprzedaje majątek gminy i za jaką cenę.
Jakie przyjął stawki całe 200zł za ar działki. A jak trzeba kupić np. pod drogę od radnego ....... lub znajomego to po 1500 - 2000 zł za ar.

http://bip.malopolska.pl/ugradgoszcz/Article/get/id,840046.html

Komentował Rudy27-01-201415:52

W smykowie sprzedal za grosze teren ktory dzierzawilo kolo loweeckie Sokol z krakowa za symboloczne grosze Trzeba o tym poinformowac mieszkancow gminy On natomiast wstepuje do wlasnie tego kola lowieckiego i na tym sie uwlaszczy wraz kolegami To jest dopiero dobry interes Soltysie smykowski zajmim sie tym a nie klaskaj w ciemno.

Komentował Haha28-01-201412:25

To dobrze, że Lupa wstępuje do koła łowieckiego. Rozpieprzy je tak samo, jak wszystko, czego się do tej pory dotknął. I tak trzymać!

Komentował Rudy29-01-201412:07

Lupa to dobry fachowiec .Bylem poipatrzec na remize w malcu a tam przy zaklejonych oknach ulubieniec lupy pan Gmyr maz kucharku ze szkoly w radgoszczy kladzie plytki,Bylo to dnia 29.01. 2014 o godzinie 11.00.W urzdzie marszalkowskim 8 listopada zlozyl oswiadczenie o zakonczeniu reminru.Kopia w ubieglym tygodniu przesyla zdjecia do kuriera dabrowskiego ja pieknie wyglada ukonczony kibel Tymczasem jak gmyr zaczal robote ulozyl bez kleju plytki i ustawil kibel by tylko zdjecie zrobic.Popatrzcie ludzie z radgoszczy czy lupa nie fachowiec kto by to wymyslil Mieszkancy roubcie zdjecia codziennie by dokumetowan to bo to beda dodatkowe matactwa na tej inwestycji.

Komentował szallu30-01-201411:41

no to kto ma być wUUUjtem???

Komentował mrowka31-01-201416:19

Anna Grodzka,a Palikot-sekretarka!

Komentował sos31-01-201423:10

Litości , jak ktoś pisze to niech pisze całą prawdę , weźcie się ludzie do pracy !!

Komentował strażak05-02-201421:33

Może pan przyjedzie na nasze zebranie sprawozdawcze OSP Małec które moje władze przeniosły i odbędzie się dopiero 15 lutego o 18:00. Serdecznie zapraszam to zobaczymy czy już może skończył się remont czy może jeszcze nie (bo do dzisiaj jeszcze nie zdążyli z wszystkim).

Dodaj komentarz

* - pole wymagane