styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy, świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartość - patrz tekst na głównej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Kto następny?

2013-10-01 15:09

- Po aresztowaniu prezydenta Tarnowa Ryszarda Ś., podejrzanego o korupcję

Gdy w piątek, 27 września w drodze do pracy aresztowany został przez ABW prezydent Tarnowa Ryszard Ś., któremu prokuratura zarzuciła przyjęcie łapówki w zamian za „pomoc” dla jednej z firm budowlanych w wygraniu przetargu na budowę łącznika drogowego z nową autostradą, część jego zwolenników, a nawet mediów wyraziła swe wielkie zdziwienie, wprost niedowierzanie, jak „taki” człowiek i „tak dobry prezydent” może być oskarżony o korupcję? Tymczasem prawda o Ryszardzie Ś. jest taka, iż ze zdziwieniem należy przyjąć właśnie to niedowierzanie.

Wiceprezydent m.in. ds. drogownictwa -  Henryk Słomka - Narożański (PO), który teraz, gdy prezydenta Tarnowa jest w areszcie, pełni rolę prezydenta


Nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą, i po szkodzie głupi 

Chyba tylko w języku polskim funkcjonuje powiedzenie „Polak przed szkodą i po szkodzie głupi”. Sztandarowym przykładem jest tu popularność Jerzego Buzka. Jako ubezwłasnowolniony przez Krzaklewskiego profesor-premier doprowadził swoimi rządami  do chaosu w Polsce i tym samym do upadku AWS, a następnie, nieco później – mimo swych fatalnych rządów - uzyskał w wyborach do Parlamentu Europejskiego najlepszy w Polsce wynik. Tego typu zjawisko nazywam „cholesterolem historycznym”. Polacy błyskawicznie zapominają, że jakiś polityk to nieudacznik i ponownie obdarzają go swym zaufaniem.

Siedem lat rządów Ryszarda Ś. w małopolskim Tarnowie pokazały, iż nie jest to bynajmniej człowiek kryształowo czysty (by użyć eufemizmu) i że był prezydentem nieudolnym, nie zasługującym na poparcie. Jeszcze niedawno, tarnowianie wstydzić się musieli za kolejne afery i skandale, których autorem lub współautorem był właśnie Ryszard Ś. (o tym będzie mowa w następnej części artykułu), a teraz część z nich daje sobie wmówić, że był to wspaniały włodarz miasta, a aresztowanie to pomyłka lub prowokacja…

Są też tacy, którzy twierdzą, że to niemożliwe, by tak zamożny człowiek (były prezes tarnowskich „Azotów” i od 7 lat prezydent miasta, zarabiający miesięcznie kilkanaście tysięcy złotych) przyjął tak małą łapówkę, jak 50 tysięcy złotych. Zapominają jednak, iż (na razie) prokuratura postawiła tylko taki zarzut, gdyż – jak widać – tylko to może udowodnić. Jeśli ABW i prokuratura twierdzą, iż mają dowody na przyjęcie łapówki w wysokości „tylko” 50 tysięcy złotych jesienią 2010 roku, to przecież nie można wykluczyć, że wcześniej czy później Ryszard Ś. przyjmował także inne, wyższe łapówki. Al Capone został zatrzymany i skazany nie za morderstwa, których na pewno się dopuszczał, ale za relatywnie błahe przestępstwa podatkowe, bo tylko takie można mu było wówczas udowodnić.

Wiceprezydent ds. oświaty - Krystyna Latała (PO)


Platformowa moralność Kalego 

Siedem lat temu, rzeczywiście wydawało się, że Ryszard Ś. będzie najlepszym prezydentem Tarnowa po 1990 roku. Był to bowiem pierwszy inteligentny prezydent tego ponad 100-tysięcznego miasta w Małopolsce wschodniej. Jak się jednak okazało (nie po raz pierwszy),  wysoki iloraz inteligencji to jedynie warunek konieczny, a nie wystarczający bycia dobrym samorządowcem. Już po pierwszych dwóch latach panowania Ryszarda Ś. okazało się, że jego brak zdecydowania, by nie rzec odwagi, brak pomysłowości, nadmierne uleganie partnerowi koalicyjnemu – Platformie Obywatelskiej czy też otaczanie się ludźmi mało sprawnymi intelektualnie, sprawiły, iż Tarnów tkwił w marazmie (podobnie zresztą jak za panowania poprzedników Ryszarda Ś.) – patrz artykuł na temat pierwszych dwóch lat prezydentury Ryszarda Ś.:

http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/prezydent-scigala-tarnowski-storczyk.html 

Dlatego zupełnie niezrozumiałe było jego łatwe zwycięstwo w kolejnych wyborach prezydenckich w 2010 roku (wygrał już w pierwszej turze). Inna sprawa, że kontrkandydaci byli jeszcze gorsi (np. jąkająca się przed kamerą kandydatka PiS Anna Czech). Na marginesie wypada tutaj dodać, iż prokuratura zarzuca Ryszardowi Ś. przyjęcie łapówki w czasie kampanii wyborczej, właśnie jesienią 2010 roku!

Jeden z członków proprezydenckiego ugrupowania nazwanego (jak na ironię) „Tarnowianie”, radny Mazur, po aresztowaniu Ryszarda Ś. stwierdził w wywiadzie telewizyjnym, że pobyt prezydenta za kratkami tarnowianie powinni traktować jako urlop wypoczynkowy czy coś w tym rodzaju, gdyż trudno uwierzyć w jego winę. Szef tegoż ugrupowania w Radzie Miejskiej, - dodać trzeba - radca prawny - Jerzy Hebda powiedział z kolei: „Uważam, że cala ta historia jest mocno niewiarygodna. Sprawa może mieć charakter zwykłego pomówienia”. 

Radny Tadeusz Mazur


Radny Jerzy Hebda

- szef klubu TARNOWIANIE, popierajacego prezydenta Ryszarda Ś.


Ciekawe, że dziś ludzie z PO (np. tarnowska posłanka Urszula Augustyn)  lub sympatyzujący z Platformą Obywatelską wątpią w racje, jakimi kierowała się ABW, prokuratura oraz sąd (krakowski, nie tarnowski!), które zdecydowały się najpierw na zatrzymanie Ryszarda Ś., postawienie mu konkretnych zarzutów, a następnie 3-miesięczny areszt tymczasowy, który ma zapobiec ewentualnemu matactwu. Przecież w innych przypadkach środowisko PO zasłania własną piersią prokuraturę czy sądy, gdy te decydują się na zatrzymanie lub skazanie ludzi nie związanych z tą właśnie partią.

Wiceprezydent ds. opieki społecznej - Dorota Skrzyniarz (klub "Tarnowianie"), która teraz bawi w USA, prawdopodobnie wygrzewając się na Florydzie? Wcześniej współpracowała z Ryszardem Ś. w tarnowskich "Azotach"


Twórca „Tarnowskiej Republiki Kolesiów” 

Prawdopodobnie po 7 latach rządów Ryszard Ś. popadł w rutynę, gubiła go pewność siebie i narcyzm. Podobno sam prasował skarpetki, by dobrze wypadać przed kamerą (sic!).  Podejmowane decyzje kompromitowały nie tyle prezydenta, co jego inteligencję, morale, poczucie sprawiedliwości czy odpowiedzialności za losy miasta. To, że Ryszard Ś. popełniał coraz więcej błędów, a jego arogancja przyćmiewała inne jego cechy, tłumaczy się także i tym, iż w mieście od lat nie funkcjonuje faktyczna opozycja, a ta nominalna jest mało zdecydowana, niesprawna organizacyjnie i przegrywająca na własne życzenie – patrz:

http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/dlaczego-juz-od-lat-pis-przegrywa-kazde-wybory-w-tarnowie.html 

Prysnął mit Ryszarda Ś. jako dobrego prezydenta, gdy opublikowana została lista rankingowa, obrazująca skuteczność władz gmin małopolskich w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych. Tarnów znalazł się dopiero na 70. miejscu – patrz:

http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/tarnow-dopiero-na-70-miejscu-w-malopolsce-w-rankingu-obrazujacym-skutecznosc-wladz.html

Prezydenta pogrążyła także fatalna polityka personalna, np. kompromitujący go sposób organizowania konkursów na ważne stanowiska w mieście – patrz: 

http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/scigalowa-machina-konkursowa-zaczyna-zgrzytac.html

Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, Grzegorz Światłowski z Platformy Obywatelskiej, popierającej prezydenta, ostatnio bezrobotny, dostał pracę  w Tarnowskim Klasterze Przemysłowym, spółce kontrolowanej przez miasto, co zostało odebrane przez mieszkańców Tarnowa jako forma nepotyzmu politycznego. Światłowski jako szef Rady Miejskiej, kontrolować miał prezydenta, a prezydent z kolei nadzorować miał Klaster, w którym zatrudniono przewodniczącego rady, co wprawiło w zdumienie tarnowian.

Za prezydentury Ryszarda Ś. zaczęła w Tarnowie funkcjonować ciekawa zasada, gdy ktoś z tzw. „układu” tracił gdzieś pracę, mógł liczyć na pomocną dłoń prezydenta Ryszarda Ś. Swego czasu szefem wspomnianego Tarnowskiego Klastera Przemysłowego został znajomy prezydenta Zbigniew Proć, po tym jak stracił pracę w Alior Banku.  „Ryszard Ś. i Zbigniew Proć znają się od wielu lat, a ten ostatni właśnie poszukiwał pracy, więc otrzymał pomoc - zauważa anonimowo jeden z naszych rozmówców”, jak pisały tarnowskie media. Zbigniew Proć musiał zrezygnować ze stanowiska dyrektora oddziału tego banku po ujawnieniu kradzieży ponad 2 mln zł z kont klientów, dokonanej przez jednego z pracowników banku. Wówczas pracę pomógł mu znaleźć Ryszard Ś. Proć nie mógł już dłużej po w/w aferze pracować jako szef banku, ale mógł pracować jako szef ważnej instytucji związanej ściśle z miastem! 

Gdy inspektor Zbigniew Ostrowski przestał być komendantem tarnowskiej policji, pomocną dłoń wyciągnął do niego znowu prezydent Ryszard Ś. i policjant Ostrowski rozpoczął pracę w Urzędzie Miasta Tarnowa. Zajmuje się podobno „szeroko rozumianym bezpieczeństwem, sprawami społecznymi i współpracą z samorządami regionu tarnowskiego” (sic!). Teraz, po aresztowaniu Ryszarda Ś. krążą różne teorie na temat zatrudnienia byłego komendanta przez prezydenta Tarnowa. Szefowi proprezydenckiego ugrupowania „Tarnowianie” Bogusławowi Plackowi (emerytowanemu wojskowemu) Ryszard Ś. powierzył kierowanie nowo utworzonym Przedsiębiorstwem usług Komunalnych – patrz:

http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/tarnowska-republika-kolesiow.html 

Swego czasu dotacje z kasy miasta otrzymało w/w stowarzyszenie proprezydenckie „Tarnowianie”, co zostało skrytykowane m.in. przez Fundację Batorego (dotacji takiej odmówiono np. opozycyjnemu wobec prezydenta stowarzyszeniu „Uczciwość”). Później prezydent dotował z budżetu miasta inne stowarzyszenie, do którego sam należał „Wataha”. Niesmak wywołało także przyznanie nagrody miejskiej córce prezydenta w 2009 roku.

Ryszard Ś. - także przed aresztowaniem - nie był więc człowiekiem kryształowo czystym – jak wmawiają nam teraz niektóre media czy też jego zwolennicy.

Grzegorz Światłowski (PO) - Przewodniczący Rady Miejskiej, ksywa "tarnowski Łukaszenka"

 

Ryszardzie, Ryszardzie, czy Ty ludzi masz w pogardzie… 

Prezydent Tarnowa skompromitował się w oczach mieszkańców Tarnowa, zwłaszcza tych mniej zamożnych, akceptując pierwotnie dwukrotnie wyższe niż dotychczas ceny wywozu odpadów dla rodzin wielodzietnych, co wywołało liczne protesty. Jeszcze raz okazał się złym gospodarzem, ignorującym trudne położenie finansowe rodzin tarnowskich, wprowadzając w życie chaotyczne, nieracjonalne przepisy odbioru odpadów i uiszczania opłat – patrz:

http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/list-otwarty-emrytki-do-premiera-donalda-tuska.html 

http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/czy-radni-tarnowscy-zatrudniaja-w-domu-sluzacych.html

Jesienią 2012 roku prezydent Ryszard Ś. pokazał swą arogancję wobec mieszkańców Tarnowa oraz niekompetencję w dziedzinie ochrony zdrowia. Obecni wówczas na sesji Rady Miejskiej w Tarnowie mieszkańcy wznosili okrzyki: „Zdrajcy!", „Sługusy Ścigały!", na transparentach widniały napisy w stylu: „Ryszardzie, Ryszardzie, czy ty masz ludzi w pogardzie" - patrz nasze artykuły:

http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/ryszardzie-ryszardzie-czy-ty-ludzi-masz-w-pogardzie.html

http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/prezydent-tarnowa-ryszard-scigala-i-jego-radni-uciekaja-z-podwinietym-ogonem.html

Kolejną grupą społeczną, która swe niezadowolenie z rządów w Tarnowie wyraziła poprzez demonstrację na sali obrad Rady Miejskiej, byli kibice tarnowscy – patrz artykuł oraz relacja filmowa z okupacji Sali Lustrzanej przez kibiców:

http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/kibice-zajmuja-sale-obrad-rady-miejskiej-a-sesja-to-jeden-wielki-protest-przeciw-wladzom-miasta.html 

Ryszard Ś. tolerował antydemokratyczne praktyki obecne w tarnowskim samorządzie, które kompromitowały nie tylko kolegę prezydenta - Przewodniczącego Rady Miejskiej, Grzegorza Światłowskiego (PO), ale całe miasto. Tolerował kneblowanie ust mieszkańcom Tarnowa przez swego politycznego sojusznika, Światłowskiego oraz pozbawianie możliwości prezentowania krytki władz miasta na bilbordach na ulicach Tarnowa – patrz:

http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/bialorus-samorzadowa-w-tarnowie.html

http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/przewodniczacy-rady-miasta-swiatlowski-knebluje-usta-mieszkancom-tarnowa-na-sesji.html

http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/jak-wladze-tarnowa-eliminuja-z-rynku-prawdziwe-informacje-na-swoj-temat.html

Na łamach portalu „Prawdę mówiąc” ukazał się krytyczny artykuł także na temat organizacji tarnowskiej pomocy społecznej – patrz:

http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/jak-wyglada-pomoc-spoleczna-w-tarnowie.html

Wprowadzona w Tarnowie tzw. „Karta Tarnowskiej Rodziny”, reklamowana za pieniądze tarnowskich podatników na bilbordach na ulicach Tarnowa, okazała się w praktyce fikcją. Rodziny wielodzietne po raz kolejny zostały „zrobione w konia” – patrz: 

http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/karta-tarnowskiej-rodziny-czy-pic-na-wode-fotomontaz.html

Pechowe i w pewnym sensie prorocze było dla prezydenta Ryszarda Ś. „Trzynaste Forum Gospodarcze” w Tarnowie, gdzie usiadł (albo został celowo posadzony?) w pierwszym rzędzie obok Józefa Sztorca, b. senatora z PSL-u, który został „w 2010 skazany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie na karę dwóch lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na pięcioletni okres próby oraz 800 tys. zł grzywny za udział w praniu brudnych pieniędzy” – patrz:

http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/trzynaste-forum-gospodarcze-nie-mialo-nic-do-zaoferowania-powiatowi-dabrowskiemu.html

Radny Jan Niedojadło z klubu "Tarnowianie", popierającego prezydenta Ryszarda Ś.

 

Radny Stefan Wrona z klubu "Tarnowianie" - przeszedł z UCZCIWOŚCI do Ryszarda Ś.

 

Radny Janusz Małochleb z klubu "Tarnowianie"

 


Radna Grażyna Barwacz z klubu "Tarnowianie"

 

Radna Anna Rafińska z klubu "Tarnowianie"


Czy sprawie Ryszarda Ś. ukręci się łeb?

Tarnowskie stowarzyszenie UCZCIWOŚĆ zaproponowało zorganizowanie referendum w sprawie odwołania Ryszarda Ś. ze stanowiska Prezydenta Tarnowa już ponad dwa tygodnie przed jego aresztowaniem. Gdy Ryszard Ś. znalazł się za kratkami taką samą propozycję przedstawiła część opozycji w Radzie Miejskiej (np. Solidarna Polska), jednak szybko się z tego wycofała. Podobnie PiS zdaje się akceptować sytuację, iż prezydentem miasta będzie człowiek przetrzymywany w areszcie.

Już teraz mieszkańcy Tarnowa mówią, że cała sprawa zakończy się tak, jak w przypadku posła z PSL Andrzeja Sztorca (brata w/w Józefa). Najpierw wyrok skazujący, później uniewinniający, potem przekazanie sprawy do ponownego rozpatrzenia, a następnie przedawnienie, jak to w Polsce bywa w przypadku prominentów. Może jednak będzie inaczej i tym razem sprawiedliwość zatriumfuje? 

Dodać wypada w tym miejscu, iż swym nieodpowiedzialnym postępowaniem, które dało ABW i prokuraturze powody do zatrzymania prezydenta Tarnowa i postawienia konkretnych zarzutów korupcyjnych, a sądowi – do przedłużenia aresztu (na razie) do 3 miesięcy, Ryszard Ś.  największą krzywdę wyrządził nie miastu, nie samemu sobie, ale żonie i córkom, którym – po ludzku po prostu należy współczuć w tej chwili.

P.S.

Tak się przypadkowo złożyło, iż właśnie dzisiaj (1 października) o godzinie 10:oo miał nas przyjąć aresztowany kilka dni temu Prezydent Tarnowa w sprawie absurdalnych regulacji śmieciowych, jakie obowiązują w Tarnowie oraz stosowania cenzury miejskiej na ulicach Tarnowa. Do spotkania nie doszło, choć wyraziliśmy chęć przeprowadzenia rozmowy z Ryszardem Ś. także w celi aresztu śledczego w Krakowie przy ulicy Montelupich numer 7. Niestety w Urzędzie Miasta nikt nie znał numeru celi, w której przebywa prezydent (sic!). Patrz niżej – film.

Marek CiesielczykFilmy


Wróć

Komentował Waldek01-10-201317:50

Mnie się wydaje, że Ryśka zakablowali jego konkurenci, którzy chcieli się go pozbyć. Teraz można wystawić swojego kandydata w wyborach na prezydenta Tarnowa. Rysio mógł z nim wygrać, więc ktoś go wystawił ABW i teraz nie ma konkurencji.

Komentował Sprawiedliwy01-10-201321:20

W końcu ktoś zabrał się do dupy tym rządzącym. Czekam niecierpliwie na kolejne aresztowania urzędników!

Komentował Marcin02-10-201306:40

Zapomnieliście dodać, że prezydent Ryszard Ś. odpowiedzialny był i jest za skandaliczny remont remontu ulicy Krakowskiej oraz aferę związaną z budową ronda kilka lat temu.

Komentował Jan z Tarnowa02-10-201307:22

Żałosne są te pojękiwania zwolenników prezydenta Ryszarda Ś., którzy wcześniej bronili każdej decyzji prokuratury i policji i sądu, gdy chodziło o stawianie zarzutów np. ludziom z PIS, a teraz jak chodzi o faceta związanego z Platformą Obywatelską, to nagle twierdzą, że policja, ABW, prokuratura i sąd się mylą podejrzewając Ryszarda o przyjęcie łapówki.

Komentował pracujemy nie komentujemy02-10-201312:18

......., układy po tarnowsku, "pracujemy nie komentujemy "!bo wolności wypowiedzi brak

Komentował kazali nie komentować ,mafia czy dyscyplina pracy?02-10-201312:32

To co, pracownik urzędu w Tarnowie musi trzymać gębę na kłódkę ?

Komentował he he he02-10-201315:54

To się Rysio doigrał w końcu. Pierwszy raz w historii Tarnowa aresztowano prezydenta, ale hańba. Wszyscy radni z klubu Tarnowianie na czele z Hebdą powinni oddać mandaty radnych.

Komentował KYSY Trybun Ludowy02-10-201316:32

W polityce taka bieda,
- że dorabiać sobie trzeba.
Politycy dorabiają,
- stad afery wynikają.
Banki Polskie darmo dano,
- a nikogo nie złapano.
Przemysł polski z każdej strony,
- jest dokładnie rozkradziony..
Politycy liczą kasę,
- i sprzedają dobra nasze.
A tu takie CBA,
- to leciutką pracę ma.
................................
2 październik 2013
Autor: Krzysztof Szczurko ps. ,,KYSY”
Zwany także Trybun Ludowy
Dam Wam tajny numer który,
- dzwoni wprost do mej komóry.
A najlepiej jak się da,
- dam Wam tajne tutaj dwa:
781-096- 772 oraz:782-119-573
Oraz dam wam i gotowy,
- adres mój e-mailowy:
kysyprzemysl@gmail.com

Raz gazeta się otwiera,
- a tam wielka jest afera.
Sąd się przed nią nie otwiera.
Komentarze tam dawali,
- bardzo się też oburzali.
Jak ja to więc przeczytałem,
- także tam komentarz dałem.

ODPOWIEDŹ DO KOMENTARZA

U nas dziwią się sąsiedzi,
- Zeniu nasz za rower siedzi.
Iść z pod sklepu się nie chciało,
- bo na deszczyk się zbierało.
A tam trzy rowery stało.

Zeniu więc na rower wsiadł,
- a za chwilkę to już wpadł.
Bo Drogówka w chaszczach stała,
- a i radar nawet miała.

Tam też z górki trochę było,
- to Zeniowi się pędziło.
Że po piwie jeszcze był,
- nie dał rady jechać w tył.

Więc zarzutów tyle było,
- statystyki aż zwiększyło.
Wykrywalność przecież wzrasta,
- bo Policja była z miasta.

Obserwują Świat sąsiedzi,
- za co ten nasz,… Zieniu siedzi?
Gdyby rower złoty był,
- to by Zieniu sobie żył.

Wszyscy by mu się kłaniali,
- jeszcze i na Wójta dali.
Tu na koniec będę szczery,
- wielkie robić dziś afery.

Prawo tam gdzieś nie dochodzi,
- wszystkich kasa tam obchodzi.
Każdy skubnie sobie ładnie,
- i afera się rozpadnie,

10 marca 2013
Autor: Krzysztof Szczurko ps.,,KYSY”
Zwany także Trybun Ludowy
Dam Wam tajny numer który,
- dzwoni wprost do mej komóry.
A najlepiej jak się da,
- dam Wam tajne tutaj dwa:
781-096- 772 oraz:782-119-573
Oraz dam wam i gotowy,
- adres mój e-mailowy:
kysyprzemysl@gmail.com

Komentował mieszkaniec03-10-201300:48

Człowiek na urzedniczym stanowisku ,który powinien Święcić przykładem świeci Łapówą.

Komentował Halina03-10-201312:47

Ciekawa jestem, kto zostanie aresztowany po Ryszardzie Ś.?

Komentował oj Rysio03-10-201319:32

Oj Rysio, doigrałeś się w końcu

Komentował petent05-10-201301:21

Ci którzy na urzedniczych stołkach robią przekręty powinni mieć konfiskowane majątki w 100%

Komentował jan06-10-201318:50

Banach albo Augustyn szykują się na stołek Ścigały. Ścigała już się nie dźwignie. Służby specjalne zbrojne ramie PO zrobią co będą chciały

Komentował ciekawy07-10-201307:32

Bardzo jestem ciekaw jak Ryszard. Ś. rządził będzie zza krat i dlaczego PiS nie chce zrobić referendum w sprawie jego odwolania. Czyżby dlatego, że Koprowski był kiedys zastepca Ryszarda?

Komentował Krak08-10-201312:58

tylko mi nie mówcie, że Ścigała jest dalej prezydentem i rządzi Tarnowem za krat . Rada miasta powinna automatycznie odwołać prezydenta w związku z zaistniałą sytuacją

Komentował japiernicze08-10-201313:18

król jest nagi

Komentował bobek25-11-201320:13

Ciesielczyk powinien nagłośnić jak działaczka PO pełniąca funkcję Dyrektora Cmentarzy Komunalnych dostała te pracę bez konkursu. I jaki udział miał w tym Pan Wiceprezydent Henryk dwojga nazwisk. Dyrektorka mimo braku etatów przyniesiona została w teczce przez Pana Henryka do Zarządu Cmentarzy na stanowisko utworzone specjalnie z gażą wyższą od najstarszej pracownicy, na 2 miesiące przed odejściem starej Dyrektorki. Dlatego ominął ją konkurs. Wskoczyła z automatu z kasjerki bankowej. Mało tego ! Tak umiliła życie swojemu Kierownikowi, że ten poszedł na emeryturę. Dlaczego mu tak "umilała" pracę ? a dla tego że czekał ł kumpel z PO - bezrobotny - którego trzeba było zatrudnić i do tego podobno dyscyplinarnie zwolniony z MORD-u. Jego - nazwijmy go Janem czyli kolesia z PO trzeba było szybko zatrudnić. Zrobiono więc konkurs. Mało tego ! Konkurs odwołano gdy ktoś młody na Kierownika się zgłosił ( nie z PO) i powtórzono, umieszczając w specyfikacji toczka w toczkę takie, nie inne kwalifikacje które miał ten startujący a potem przyjęty właśnie Jan - Kierownik, bo nikt inny nie mógł mieć właśnie takich referencji. Tym też się Panie Ciesielczyk ZAJMIJ.

Komentował Jacek11-01-201423:05

KOCHANI !

Przesyłałem w wiele miejsc propozycje nowego prawa zawarte w poniższych przykazaniach i listach - ................

Jestem realistą - wiem, że władza i z nią związane wpływy są kuszące - dla słabych - i liczni takimi mogą się okazać - zwłaszcza w dobie budowania NWO

Pozdrawiam

M.Jacek Skiba

.................... za dlugie

Komentował Władysław23-03-201411:43

Nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Dodaj komentarz

* - pole wymagane