styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy, świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartość - patrz tekst na głównej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Lekarz stwierdził zgon, a pacjent żył

2014-04-23 10:19

- „Zmartwychwstanie” w Kupieninie

Przed Świętami Wielkanocnymi do chorego sołtysa w Kupieninie, Józefa Skowrona wezwano karetkę pogotowia ratunkowego. Później przybyła kolejna. Lekarz stwierdził zgon. Zaprzestano więc reanimacji chorego. Następnie okazało się, że Józef Skowron jednak żyje!

 

Jak nam powiedział zastępca dyrektora dąbrowskiego szpitala (patrz film niżej) sprawa została już przekazana do prokuratury. Jak to było możliwe, że lekarz stwierdził zgon reanimowanego człowieka, który nadal żył?

Gdy ratownicy przybyłej do Kupienina ze Szczucina karetki wezwali na pomoc kolejną, gdyż nie mogli sobie poradzić z reanimacją Józefa Skowrona, okazało się, że kolejna karetka zamiast pomóc choremu, postawiła przedwcześnie kropkę nad „i”, lekarz stwierdził omyłkowo zgon, zakończono reanimację, a żyjący człowiek miał trafić do kostnicy.

Gdy okazało się, że sołtys Kupienina jednak żyje, przetransportowano go do dąbrowskiego szpitala. Niestety tuż po Świętach Wielkanocnych,  wczoraj w nocy zmarł. Można oczywiście teraz także spytać, czy gdyby reanimację kilka dni wcześniej kontynuowano, nie udałoby się pacjenta jednak uratować?

Ratownicy medyczni w dąbrowskim szpitalu nie chcą na ten temat rozmawiać, zastępca dyrektora szpitala (pod nieobecność dyrektor Kopczyńskiej) skarży się, że w pogotowiu brak ok. 10 lekarzy, gdyż zarobki tam są zbyt niskie.

Jak pamiętamy, niedawno wymyślono w dąbrowskim szpitalu zmniejszenie liczby załóg w karetkach specjalistycznych, co może obniżyć jakość świadczonych usług medycznych. Zwolniony z pracy w dąbrowskim szpitalu został najlepszy w Polsce ratownik medyczny, o czym napiszemy w majowym numerze „Prawdę mówiąc”.

Zmarły Józef Skowron (na zdjęciu na jednej z sesji Rady Gminy Mędrzechów) był sołtysem Kupienina od ponad 20 lat. Był lubianym przez mieszkańców swej wioski społecznikiem. Pomagał chętnie ludziom. Szkoda, że jemu nie udzielono w odpowiednim momencie właściwej pomocy, gdy jeszcze żył, jak powiedział po zgonie jego syn.

Poniżej nasza relacja filmowa m.in. wywiad z wicedyrektorem szpitala dąbrowskiego.

O sprawie napiszemy także w majowym numerze "Prawdę mówiąc"

Wydawca pisma Robert Kądzielawa oraz redaktor naczelny Marek Ciesielczyk pozwalają sobie przekazać na ręce rodziny oraz przyjaciół śp. Józefa Skowrona wyrazy najgłębszego współczucia. Odejście sóltysa Kupienina oznacza dużą stratę dla całej Gminy Mędrzechów.


Filmy

Wróć

Komentował pacjent23-04-201418:18

Będą ludzie umierać,a winnych nie będzie!W dąbrowskim szpitalu znajduja pracę lekarze,ktorych nikt inny nie chce przyjąc do pracy,albo są wyrzucani z innych szpitali.W dabrowskim szpitalu znajdują pracę sami "wyuczeni",nic nie umieją,ale za to jak zarabiają!!!!!!!!!!!!!Czyja to wina?

Komentował kasia24-04-201409:25

a na dodatek córka zmarłego jest pielegniarką w tym beznadziejnym szpitalu.

Komentował bolo24-04-201416:33

Piszesz bzdury . Ludzie umieraja bo tak Bóg powołuje ich do siebie .Ale fakt że niektórzy lekarze pomineli sie z zawodem . w kazdej dziedzinie zdazają sie pomyłki.W tym konkretnym szpitalu jest faktycznie b..... ale gospodarz lepszy i częsć lekarzy odbudowali by renomę.

Komentował prawda26-04-201413:56

Kiedy wreszcie ktoś wy....li Kopczyńską z tego szpitala ??

Komentował Tomek11-05-201422:15

Nie wiem ile zarabiają lekarze w naszym szpitalu ale jestem pewien że są w stanie utrzymać się z samych łapówek.

Dodaj komentarz

* - pole wymagane