styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy, świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartość - patrz tekst na głównej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

PiS – PO - 43:32

2013-10-16 17:24

- Prawo i Sprawiedliwość może już rządzić samodzielnie

 

Wyniki niedawnego sondażu, przeprowadzonego 13 sierpnia przez TNS Polska na zlecenie "Wiadomości" TVP - 43% wyborców chce głosować na PiS, a 11% mniej na PO – udowadniają, że Prawo i Sprawiedliwość może rządzić samodzielnie.

Przypomnijmy – polska ordynacja wyborcza sprawia, iż partia, która uzyska więcej niż 43 procent głosów, ma w Sejmie ponad 50 procent posłów. Gdy wyniki ostatniego sondażu powtórzyły  się w najbliższych wyborach parlamentarnych, oznaczałoby to, że PiS nie będzie potrzebowało żadnego partnera koalicyjnego i będzie mogło rządzić samodzielnie. 

Ważniejszym jednak zjawiskiem jest stała tendencja wzrostowa PiS. Właściwie każdy kolejny sondaż pokazuje, że Prawo i Sprawiedliwość ma coraz lepsze notowania wyborcze. PiS osiągnęło największą od kilku lat przewagę nad PO (ma 3% więcej niż miesiąc wcześniej, zaś PO 2% mniej). Tak więc Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło największą od kilku lat przewagę nad Platformą Obywatelską i to aż o 11 procent!

Na trzecim miejscu jest Sojusz Lewicy Demokratycznej – 12%, zaś na PSL chce głosować zaledwie 5% wyborców, co oznacza, iż nie wiadomo, czy partia w ogóle wejdzie do Sejmu. Ruch Palikota popiera tylko 3% Polaków, deklarujących chęć wzięcia udziału w wyborach.

Pewną ciekawostką jest relatywnie dobry wynik Nowej Prawicy - partii Janusza Korwina-Mikke (2%). Tym samym Nowa Prawica wyprzedziła Solidarną Polskę Ziobry, na którą chce głosować tylko 1% wyborców i partię Kowala – PJN – także 1%. 

22 procent respondentów nie chce wziąć udziału w wyborach, a kolejne 35 procent nie wie, na kogo zagłosuje.

Co to oznacza dla naszego regionu? Teraz jest mało prawdopodobne, by w powiatach tarnowskim czy dąbrowskim PiS nie przekroczyło w  znaczący sposób granicy 50% i uzyskało większość w radach powiatów czy gmin za rok (to jest w wyborach samorządowych). W powiecie tarnowskim oznacza to koniec egzotycznej i niedobrej dla powiatu koalicji PiS-PO-PSL, zaś na Powiślu Dąbrowskim – koniec rządów Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Nie wystarczy jednak zdobyć władzę w powiecie. Aby przeprowadzić gruntowane zmiany w naszym regionie, potrzebne są także zwycięstwa w wyborach do poszczególnych rad gmin oraz na wójtów i burmistrzów. Najwyższy czas, aby PiS zaczęło promować swoich kandydatów na radnych, wójtów oraz burmistrzów w naszym regionie. Koniec rządów lewicujących „liberałów” oraz antychłopskich „ludowców” zbliża się….

Filmy
Wróć

Komentował matylda16-10-201318:12

wybierzcie Tuska na jeszcze jedną kadencję, wówczas wrócimy do epoki kamienia gryzionego

Dodaj komentarz

* - pole wymagane