styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy, świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartość - patrz tekst na głównej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Radny Dymon z Gręboszowa w roli religioznawcy!

2013-12-15 09:30

- Kto jest katolikiem, a kto muzułmaninem?

Gmina Gręboszów należy do tych biedniejszych. Nie ma tu pracy, młodzi uciekają więc za granicę. Lokalne władze o zielonym zabarwieniu nie mają żadnej koncepcji poprawy tej sytuacji, co więcej, zamiast próbować znaleźć z niej jakieś wyjście, na sesjach pojawiają się kuriozalne tematy. Jeden z tego typu „występów” chcieliśmy tutaj zaprezentować.

Na sesji Rady Gminy Gręboszów 26 września 2013 jej były przewodniczący, a obecnie radny Franciszek Dymon (PSL) przeprowadził wnikliwe badania religioznawcze, których celem było ustalenie, czy redaktor "Prawdę mówiąc" jest muzułmaninem. Radny Dymon (na zdjęciu) zasłynął już w czerwcu 2011 swym wystąpieniem na sesji Rady Gminy Gręboszów, którego nie powstydziłby się nawet Łukaszenka - patrz film na naszym portalu pod tytułem „Radny Dymon w akcji”, który obejrzało już prawie 2.500 osób (wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło „Radny Dymon w akcji”).

Tym razem radny Dymon najpierw użył wobec dziennikarza, przygotowywującego relacje z sesji Rady Gminy Gręboszów, określenia „pajac”, mówiąc: „Pajac lata po Sali i błaznuje z kamerą”. Następnie stwierdził, że dobrze się stało, iż pokazaliśmy jego zdjęcie na jednym z bilbordów, bo teraz – po takiej „reklamie” (sic!) – ludzie namawiają go, by startował na radnego powiatowego i na pewno będzie lepszym radnym niż wydawca „Prawdę mówiąc”.

Potem oznajmił zebranym na Sali obrad radnym, że jakiś mieszkaniec gminy przyszedł do niego i twierdził, że redaktor „Prawdę mówiąc” jest muzułmaninem. Dymon głęboko się wówczas namyśliwszy, odparł, iż nie wie, bo nie widział, by redaktor się przeżegnał (sic!)...

Następnie Dymon zażądał, by przewodniczący rady wyznaczył ściśle określone miejsce, w którym cały czas ma znajdować się dziennikarz podczas sesji rady gminy i by nie "latał" on z tego miejsca "po sali".

Najzabawniejsze fragmenty wypowiedzi radnego Dymona prezentujemy w naszej relacji filmowej (a film ten obejrzało już prawie pół tysiąca osób - wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło „Dymon z Gręboszowa dokonuje”).

Całkiem jednak poważnie teraz mówiąc, współczujemy oczywiście mieszkańcom gminy Gręboszów, iż reprezentuje ich taki radny....

Filmy


Wróć

Dodaj komentarz

* - pole wymagane