styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy, świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartość - patrz tekst na głównej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

„Traktuje nas pan jak ćwierćwałków, panie wójcie…”

2014-02-11 09:17

- CBA w Urzędzie Gminy Radgoszcz

Przed Świętami Bożego Narodzenia wójt Radgoszczy doprowadził do zwołania dwóch  nadzwyczajnych sesji Rady Gminy. Zapowiedział, że zwoła jeszcze jedną. W Urzędzie Gminy nerwowa atmosfera po wizycie funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego, którzy rozmawiali z sekretarzem Markiem Kopią. Nie wiadomo także, czy remont remizy w Małcu prowadzony jest zgodnie z obowiązującym prawem?

Jeden z radnych, poirytowany postawą wójta Lupy, stwierdził w pewnym momencie w czasie obrad: „Traktuje nas pan jak ćwierćwałków….". Radni opozycyjni (Luszowiecki i Żaba) protestowali przeciwko trybowi zwołania sesji nadzwyczajnej i jej programowi.

Twierdzili, iż zostali zaskoczeni tak nagłym zwołaniem posiedzenia oraz ilością punktów jej porządku. Sesja nadzwyczajna zwoływana jest bowiem wówczas, gdy istnieje nagła potrzeba rozpatrzenia 1-2 punktów. Przewodniczący rady Zuziak tłumaczył się, że sesja zwołana została w nagłym trybie, gdyż taki był wniosek wójta Lupy.

Następnie radni przegłosowali propozycję odrzucenia nowych opłat za wodę i ścieki, które przedstawił dyrektor Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej. Radni opozycyjni zauważyli, że skoro dyrektor proponuje nowe stawki, to chyba musiał to jakoś wyliczyć na podstawie kosztów funkcjonowania GZGK. Teraz albo gmina dopłaci temu zakładowi komunalnemu, by wyrównać różnicę, po odrzuceniu nowych stawek, albo te wszystkie wyliczenia są fikcją. Czy dyrektor Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej nie wie, co czyni, proponując nowe wyższe opłaty za wodę i ścieki na terenie gminy Radgoszcz? Jeśli wójt kwestionuje propozycje dyrektora (a więc jego wyliczenia), to powinien zwolnić tak niekompetentnego podwładnego, albo dyrektor GZGK powinien sam podać się do dymisji?

Po raz kolejny można było na sesji Rady Gminy Radgoszcz odnieść wrażenie, iż bardzo słabym elementem zarządzania jest tu planowanie, a racjonalna polityka wyprowadzania gminy z trudnej sytuacji finansowej po prostu nie istnieje. Wydaje się, że wójt Lupa, sekretarz Kopia i przewodniczący rady Zuziak w tej chwili ograniczyli swą aktywność do odliczania 48 tygodni, które pozostały im do końca kadencji.

Chaos w urzędzie pogłębiła wizyta oficerów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Sekretarz Kopia nie chciał nam zdradzić, o co pytali go funkcjonariusze CBA. Być może już wkrótce się dowiemy?

 

Czy remont remizy w Małcu prowadzony jest zgodnie z prawem?

 

Według posiadanych przez nas informacji władze gminy Radgoszcz mogą już niedługo znaleźć się w dość kłopotliwej sytuacji ze względu na dość dziwaczny sposób prowadzenia remontu remizy w Małcu. W rozmowie telefonicznej z naszą redakcją pracownik Urzędu Marszałkowskiego, który dofinansował prace remontowe, powiedział, że Gmina Radgoszcz złożyła rozliczenie inwestycji.

Tymczasem nasza kamera utrwaliła obraz, z którego wynika, że do zakończenia remontu jeszcze daleko. Także prezes OSP Władysław Gmyr w rozmowie z naszym dziennikarzem (patrz film na naszym portalu) potwierdził, że remont nie jest zakończony.

Pracownik Urzędu Marszałkowskiego stwierdził także w rozmowie z naszą redakcją, iż jeśli tak faktycznie jest, to narusza to prawo i Urząd Marszałkowski będzie zmuszony przeprowadzić kontrolę. Będziemy oczywiście informować o dalszym rozwoju sytuacji. Wójt Lupa i jego urzędnicy nabrali wody w usta, co pokazuje nasz film na portalu www.prawdemowiac.pl

FilmyWróć

Komentował Olek12-02-201420:02

Cz to pan Kopia jest glownym sprawca prowadzacym matactwo przy remoncie remizy w malcuRedakcjo ten przekret malca jak najszybciej trzeba skierowac do prokuratury.Cz moze juz CBA sie tym zainteresowalo

Dodaj komentarz

* - pole wymagane