styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy, świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartość - patrz tekst na głównej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Zuziak straci mandat radnego

2014-04-29 14:44

Czy radni radgoscy będą „grać na czas”?

Jak już wcześniej informowaliśmy, najpierw sąd wydał wyrok uznający, iż Zuziak złożył fałszywe oświadczenie majątkowe, a teraz wojewoda wzywa Radę Gminy do pozbawienia go mandatu radnego!

Jak wynika z naszych informacji, już wkrótce Przewodniczący Rady Gminy Radgoszcz może stracić mandat radnego ze względu na złożenie fałszywego oświadczenia majątkowego! Jan Zuziak, szef radgoskiej rady gminy już w ubiegłym roku został uznany przez sąd winnym złożenia fałszywego oświadczenia majątkowego. Jednak rządząca większość radnych, związana z wójtem Lupą z PSL, nie odebrała mu mandatu radnego, choć powinna to zrobić.

Po interwencji redakcji "Prawdę mówiąc" decyzję w tej sprawie podjął w końcu Wojewoda Małopolski, który uznał, iż Zuziak powinien stracić mandat radnego. Wojewoda wezwał Radę Gminy Radgoszcz do podjęcia uchwały o wygaśnięciu mandatu Przewodniczącego Rady, Jana Zuziaka.

Wojewoda w swym piśmie z 23 stycznia 2014 roku wzywa Radę Gminy Radgoszcz: „… do podjęcia uchwały stwierdzającej wygaśnięcie mandatu Radnego Rady Gminy Radgoszcz Pana Jana Zuziaka w terminie 30 dni od dnia otrzymania niniejszego wezwania…. w związku z wyrokiem Sądu Rejonowego w Dąbrowie Tarnowskiej z dnia 28 grudnia 2012 roku (…) Wygaśnięcie mandatu radnego stwierdza rada w drodze uchwały, najpóźniej w 3 miesiące od wystąpienia przyczyny wygaśnięcia mandatu…”

Tak więc radni radgoscy powinni pozbawić Zuziaka mandatu radnego już dawno temu. Zobaczymy, jak się zachowają teraz. Jeśli radni radgoscy będą w dalszym ciągu chronić Zuziaka, Wojewoda Małopolski wyda tzw. zarządzenie zastępcze, które będzie pełnić rolę takiej właśnie uchwały rady. Jednak oznaczałoby to całkowitą kompromitację radnych radgoskich, którzy tym samym dowiedliby, iż akceptują naruszanie prawa polskiego.

Cała sprawa – dzięki redakcji „Prawdę mówiąc” - została w końcu wyjaśniona i doprowadzona do fatalnego finału dla Zuziaka. Okazało się, że radny Zuziak (i zarazem przewodniczący Rady Gminy Radgoszcz) nie może reprezentować mieszkańców gminy jako radny, gdyż złożył nieprawdziwe oświadczenie majątkowe i został uznany winnym przez sąd i dlatego nie może być radnym. Okazało się przy tej okazji także, jak działają radni radgoscy, którzy sami nie odwołali Zuziaka, lecz doprowadzili do kompromitującej ich sytuacji, w której pracę za nich musi wykonać wojewoda.

Teraz ci, którzy trzy lata temu głosowali na radnego Zuziaka muszą się chyba wstydzić, podobnie jak jego sojusznik - wójt Gminy Radgoszcz Marek Lupa (PSL). Czekamy na sesję Rady Gminy Radgoszcz, na której Zuziak zostanie pozbawiony nie tylko funkcji szefa rady, ale także mandatu radnego.

Filmy


Wróć

Komentował kosa29-04-201418:11

Pan wójt i pan Zuziak to uczciwi ludzie , my ich znamy .W podzięce kupimy im bilet na Marsa.W jedną stronę.

Komentował zocha01-05-201421:49

Panie Redaktorze. Prosze nie przesadzac z poczuciem wstydu, Rady. Oni,takiego slowa
nie znaja. Przekret,nowomowa,nepotyzm,chciejstwo i glupota,tak. Oni tak od dziecka.
Jak sie Marus,Jasiu,Stasio,Gienus,Alusia nie nauczyli,to i...Marek,Jan,Stanislaw... i tak
dalej.Po decyzji wojewody,wszyscy radni ,jak za Pania Matka powinni podac sie do dy-
misji. Po prostu ,ze wstydu. Ale to ,niestety nie nastapi.Bo brak wstydu. I to za pare Juda-
szowych groszy. Dla korytowego obroku. Ciagle mam jednak nadzieje,ze to tylko do
wyborow. A potem na...smietnisko. Choc wlasciwsza bylaby fura z gnojem,w najlepszym
razie zdezelowane taczki. A kon i tak sie smieje!

Komentował ~~~~~~~~~~~~~~~~03-05-201411:06

WSTYD!!! HAŃBA!!! JAK RADNY UZNANY ZA WINNEGO MOŻE NADAL BYĆ RADNYM?! SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentował Agrafka07-05-201419:57

Targowica, 10 radnych nie przestrzega wyroku sadu, gdzie oni mają wstyd, i honor przypominam o Art. 23a. Treść ślubowania radnego:
1. Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu radni składają ślubowanie:
"Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców."

To co, radny nie wie ile ma majątku, niefrasobliwie wypełnia rubryki oświadczenia majątkowe, toja się pytam jak on analizuje budżet, wydatki, przychody gminy?

To jest wstyd na całą Polskę. Kolesiostwo!

Komentował zoro09-06-201420:51

Czesc agrafko ze niemaja wstydu ani honoru to wszyscy otym wiemmy ja posiadam taka wiedze ze pan wojt Lupa ma juz w kieszeni wize na 10 lat na wyjazd do USA z rodzinka noi pozamiatane Pozdrowienia dla rozczarowanych

Komentował Jan12-06-201410:13

Dla Lupy i Zuziaka to tylko Syberia i koniec

Komentował zocha01-07-201421:45

Oj,zeby tak bylo ze smiercia.Ma niby przyjsc,ale jej niespieszno. Podobnie ma sie sie z dy-
misja przewodniczacego. Na zdrowy rozum powinien odejsc,ale mu nie po drodze. Nawet
dostarczona kroplowka z podejrzana ciecza(od kumpli radnych),nie powinna pomoc,ale
trefny pacjent ma sie chyba niezle.Aktywny,dumny,otrzepal sie z kurzenicy i mowi,ze ladnie
pachnie.Wiekszosc radnych zna tylko zapach gowna,wiec normalna,ze smrode nie czuja.
Licze jedynie na dobre nosy wyborcow,by do Radgoszczy wrocilo swieze powietrze,a
smierdzace skunksy do...obory. Tam ich wlasciwe miejsce!

Komentował Władysław10-07-201420:35

Co z nas za naród, skoro przyzwalamy na to, żeby rządzili nami kryminaliści i bandyci??? Co z nas za naród, co to nie ruszy palcem w bucie wiedząc, że do władzy dorwali się ordynarni KRYMINALIŚCI, którzy rozporządzają Polską i naszym życiem, i majątkiem, jabyśmy byli kupą baranów albo stadem dojnych krów??!!! Stare przysłowie mówi Wół orze krowę doją świnia tylko żreć potrafi.
Poważne narody, z poczuciem własnej godności nigdy, nigdy nie przyzwolą na taki stan rzeczy!!!! Dlatego mamy opinię dzikiego kraju, bo nie potrafimy zaprowadzić PRAWA i SPRAWIEDLIWOŚCI a zamiast tego czołgamy się w błocie! .Taka postawa, przymykania oka na zło, to tragiczna scheda. Okupanci i zaborcy wiedzieli, że nie uda im się nas utrzymać pod butem i że się kiedyś im wymkniemy i tak też się stało, ale przez te dziesięciolecia okupacji dokonali potwornych zniszczeń w naszej mentalności i udało im się wyhodować produkt polakopodobny (tu się urodził, mówi po polsku ale nienawidzi i pogardza wszystkim co polskie i ci polakopodobni głosują na bandytów, w nadziei, że sami się też nakradną, a za wszystko płacą uczciwi Polacy. Dlatego, uczciwi Polacy muszą się na nowo policzyć i odrodzić!!!
Odsunąć nakręcanie spirali chciwości.
Na margines życia społecznego a kogo trzeba wsadzić do więzienia, bo to są zwykli kryminaliści!!!
Chciwość zabija chciwców, oni o tym nie wiedzą ... chciwość toczy jak choroba .

Komentował zoro13-07-201416:54

A moze Putin ma syna taka osoba pasowalaby na wujta w Radgoszczy dla Radgoszczan zylo bysie prawie swobodnie natomiast dla pracownikow urzedu gminy katastrofa bo gdy pan wojt Lupa wyjezdza w podroz sluzbowa to polowa pracownikow ucieka do domu informujac sie telefonicznie czy przypatkiem niewrucil ma to miejsce takze u pana sekretarza ewidetny brak dyscypliny tego jeszcze niegrali Mam pytanie moze ktos mi odpowie POCO JEST POTRZEBNY ALKOHOL NA ZALEWIE Panowie radni czy wy otym niewiecie chyba ze iwy jestescie smierdzacymi smakoszami dobry przyklad ostatniego naprawde tragicznego w skutkach wypadku czyja wina ano wasza

Komentował e-prawnik06-08-201407:35

RADZĘ WSZYSTKIM POCZYTAĆ :
Prawa pomówionych i sposób walki z pomawiającym w Internecie

Firma lub osoba pomówiona w Internecie chroniona jest zarówno przez przepisy zawarte w Kodeksie cywilnym, jak i Kodeksie karnym. Zarówno przestępstwo zniesławienia, jak i znieważenia należą do grupy przestępstw prywatnoskargowych. Oznacza to, że uprawnienia oskarżyciela posiada sam pokrzywdzony lub osoby działające w jego imieniu. Poszkodowany (firma, która została „obsmarowana” w Internecie) może zgłosić, że została pomówiona na policję (ustnie lub pisemnie) albo domagać się wyjaśnienia sprawy, składając do sądu uproszczony akt oskarżenia.

Ostatnią opcją jest droga postępowania z aktywnym udziałem prokuratora, który na mocy Kodeksu postępowania karnego z uwagi na interes społeczny, wszczął postępowanie lub włączył się do już wcześniej wszczętego postępowania. W chwili włączenia się prokuratora w sprawę, postępowanie toczy się z urzędu.
Kto nas obraża, czyli namierzamy pomawiającego za pomocą adresu IP

Aby można było zacząć postępowanie, najpierw musimy ustalić, kto jest autorem obraźliwych komentarzy w Internecie na nasz temat. Większość ludzi, którzy wypisują kłamstwa w Internecie, oczerniając przy tym firmy, nie podają swoich prawdziwych nazwisk i imion, a posługują się pseudonimem lub fałszywymi danymi.

Najpierw zatem musimy namierzyć komputer, z jakiego wystawiony został komentarz. Aby to ustalić, musimy poprosić administratora serwera, na którym znajduje się forum (lub inna strona internetowa) o ujawnienie adresu IP użytkownika, który umieścił wpis, a następnie zwrócić się do dostawcy internetu dla namierzonego IP, aby udostępnił dane swojego klienta.

Oczywiście dane takie chronione są na mocy Ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku. Zgodnie z przepisami ustawy dane mogą być udostępnione wyłącznie po przedstawieniu ważnych argumentów, które uzasadnią potrzebę posiadania ich przez poszukującego. Firma może, pomimo pisemnego wniosku zawierającego uzasadnienie chęci posiadania danych, odmówić ich ujawnienia i wówczas musimy zwrócić się do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych z taką samą prośbą. Gdy ten odmówi, pozostaje nam złożyć ten sam wniosek do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Komentował e-prawnik07-08-201408:45

Dlaczego wczorajszy komentarz e-prawnika nie został przez redakcję zamieszczony?
Będę o ten wczorajszy oraz inne komentarze nie zamieszone na tym portalu pytał zarówno wydawcę jak i naczelnego. To że dokonywałem wpisów - łatwe mości panowie w prokuraturze do udowodnienia. To że administrator sieci musi wskazać IP komputerów, z których przesyłane są teksty mające charakter zniesławienia lub zniewagi - proste wynikające z przepisów prawnych.
To się ma nazywać portal społecznościowy? - Raczej kpina mości panowie. Do zobaczenia na zebraniach przed wyborami samorządowymi 2014. Mam nadzieje że się spotkamy przez społecznością i wymienimy opinie. Aktualnych obraźliwych wpisów nie musicie panowie na razie usuwać, są już one zabezpieczone.
Mój dzisiejszy wpis:
07.08.2014 godz. 8: 45

Komentował wice prawnik12-08-201414:50

ja natemat udawadnianja zrob cos drogi prawniku na temat jednego pana ktory reprezetuje przewodniczacego rady nadzorczejgminy Radgoszcz i wtedy przestana internauci pisac to co sie czyta i mysle ze to ludziom przyniesie zadowolenie POZDRAWIAM

Komentował Śmiech18-08-201411:12

Do wice prawnik: jak on zrobi coś z przewodniczącym, jak to właśnie on..

Komentował e-pisarz07-09-201412:35

Eee-rechotac mi sie chce.E-rechotac.Oczywiscie,ze nalezy pisac wylacznie prawde.Nikt nie
powinien byc bezkarny za pomowienia,chamstwo i elementarny brak kultury.Niestety,to czy-
telnicy,zwykli obywatele sa najczesciej bezsilnymi ofiarami wladzy czy ich przydupasow!
Nie bronia ich prawnicy,e-prawnicy i inne talatanstwo.Nie maja kasy,znajomosci,zdala od
koryta i ogolnie na krawedzi!Z kazdej strony wiatr w...plecy.Natomiast plecy wladzy szerokie,
wrecz wypasione legalnym i nielegalnym...wiktem.Bimbaja sobie czesto z prawem,opinia,przepisami a e-prawnicy ich nie nekaja.Cos k...a jest nie w porzadku,ale
tak czesto jest. E-pozdrowienia dla ...pokrzywdzonych!

Komentował wyborca05-12-201421:45

Wybory,wybory,i po...wyborach.Choc obecny wlodarz nie moj faworyt,to ponowny wybor byl
prawie pewny.Niezle wyglada,dobrze sie wyslawia,grzecznie pozdrawia,zgrabnie caluje
raczki itp.,itd. Nie opusci Dnia Babci,Dziadka(Mroza?),Dnia Kobiet,Tesciowej,Woja ,Stra-
zaka,Podpalacza i...Pierwszej Komunii.Od prawa do lewa,z gory i z dolu! Taki jest nasz
obrotny i ,,pracowity" Wojt. Taki nie moze przegrac.No bo z kim?Przecietny obywatel nic nie
wie o dlugach,przetargach,ksiezycowych inwestycjach-udanych i nie udanych. Sam Wojt,
tez nie robi za swoje,to mu kolo d...y lata ile po sobie in minus zostawi.Niech sie martwi
nastepny! Rada(niska) podniesie prawie zgodnie raczki w gore,a te 2-3 sprzeciwy to
nawet na reke.Tak dla ...demo(pico)kracji. I wszystko w majestacie prawa.
Trojka konkurentow do Urzedu zrobila smieszna kaszane,az ryczec ze smiechu i glupo-
ty.To oni zrobili super prezent obecnemu a sami...za burte. Szkoda glowa o mur tluc,kto
jest bucem bedzie...buc.A po nauki chodzili do starej PZPR-owskiej szkoly(WUML),i za-
pomnieli,ze to juz 21 wiek. I program szkolny sie zmienil! I przerzneli. Wiec,bedzie nowe
a jakby po staremu.

Komentował Picokrata02-01-201516:12

I znowu dupnelo w Radgoszczy. Cos podobnie jak z Tuskiem, awansowal do Brukseli. Oczy-
wiscie prawie nikt nie zalowal, choc podobno nie chcial, ale musial. Klasyczne,, nie chcem
ale muszem''.
Kopia tez ponoc nie chcial, ale madrzejszego nie znalezli. Zeby Kwiatkowski nie mial kom-
pleksow i konkurencji. I niby zielony, rozowy, czerwony, przezroczysty. Ogolnie-bezbarwny.
I takich potrzebuje nasza wladza. Jak przystalo na partie chlopska. Burakow nam potrzeba.
Teraz Lupa w potrzebie. Stracil wiernego Pretoriana, a przydupasa trzeba znalezc. Jak zna-
m zycie, luke trzeba wypelnic. A jest taki, co wszystko przyjmie. I do tego byly czerwony, o-
becnie zielony, moze byc i ryzany, jak bedzie trzeba. Na kazda okazje. To nic, ze zalatwil
Kolko rolnicze, GS, krotko wBanku. Kandydat jak ulal. Marzenie. Wszystko moze roz... ic!!!
Przyjmie wszystko byle kasa sie zgadzala. A ze stary? A co? Ochwacona kobyla nie potrze-
buje obroku. I tak zeszlismy do chlopskiej obory. K... a. Ale cuchnie!

Komentował wujek12-01-201508:36

Student Zuziak kończy Uniwersytet III wieku a posadka już czeka na gorącego magistra.
W końcu kto ma obsadzić wolny wakat na dyrektora oświaty i sekretarza jak nie uczeń mistrza Lupy.

Komentował Zuzia17-01-201508:09

A to prawda. Moze student niezbyt zdolny(w nauce), ale biegly w interesach. Wydymal sie
na wniosek Wojewody, niska rada mu w tym pomogla... i hulaj dusza. Przewodniczacy na
zagrodzie rowny... wojewodzie. A do tanga trzeba... dwojga. I partner choc przyciezaly
do zielonego obertasa pasuje. I zamiast na szczaw... pociagna jeszcze jedna kadencje.
Jak profesor ze... studentem!!! Nie ma to jak na panstwowym (obroku) wikcie. Nawet
kazdy... student to wie. Byle sie nie przepasl i nie dostal wzdecia. Po zielonej koniczynie!!!

Dodaj komentarz

* - pole wymagane